Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

POJKAR 09

KONTAKTPERSONER

ANSVARANDE TRÄNARE

Ville Haapamäki

 045-312 7210

 ville.haapamaki<>fckomu.fi

LAGLEDARE, KASSÖR

Leanne Haapamäki

045-3413341

leanne.haapamaki<>fckomu.fi

HJÄLPTRÄNARE

Timo Kiltti-Palola

 044-0846657

 timokp<>fckomu.fi

Välkommen!

På vår sidan hittar ni nästa match, vår Hobbydeed kalendar, denna års matcher och resultat, samt våra spelare, spelkläder, börjenslinje, och vår Facebook och Pitchero sidan.

För lag P09 är det först och främst viktigt att vi har roligt och en bra laganda - vi spelar naturligtvis fotboll och på träningarna är det meningen att man blir lite svettig.

Vi tror också att våra priser behöver vara ärliga, så föräldrar ser hur året har gått och vad pengarna har använts till.

Nya spelare är varmt välkomna och få en månad gratis!

 

Nästa Match

Vår Spelare

Denna år vi spelar med I-JBK i distriktserie.

Speldräckt

 Börjens Linje

 

SoMe

 

Vår Kalendar

Distriktserie Matcher

Datum   Plan   Hem   Mot   Res.
17.5.   Isolahti   VIFK P09   FC Komu YJ   9-0
17.5.   Isolahti   FC Komu YJ   BK-48 P09   1-2
10.6.   Keskuskenttä B, Teuva   FC Komu YJ   Malax IF   2-8
10.6.   Keskuskenttä B, Teuva   TePa   FC Komu YJ   4-3
TBC   KTN B, Seinäjoki   LUJA/P09 Sininen   FC Komu YJ   0-0
TBC   KTN B, Seinäjoki   FC Komu YJ   LUJA/P09 Valkoinen   0-0
30.6.   Smedsby gräs   FC Komu YJ   Närpes Kraft   0-9
30.6.   Smedsby gräs   Sporting Kristina   FC Komu YJ   10-0
31.7.   Monitoimiviheriö 6   FC Komu YJ   VPS-j/P09 Musta   0-0
31.7.   Monitoimiviheriö 6   VPS J /P09 valkoinen   FC Komu YJ   0-0
14.8.   KTN B, Seinäjoki   FC Komu YJ   BK-48 P09   0-0
14.8.   KTN B, Seinäjoki   VIFK P09   FC Komu YJ   0-0
25.8.   Smedsby gräs   FC Komu YJ   Sisu   0-0
25.8.   Smedsby gräs   Malax IF   FC Komu YJ   0-0
4.9.   Monnari B, Laihia   LUJA/P09 Sininen   FC Komu YJ   0-0
4.9.   Monnari B, Laihia   FC Komu YJ   LUJA/P09 Valkoinen   0-0

 

Tränings Matcher

Datum   Plan   Hem   Mot   Res.
4.2.   Botniahalli   Solf IF   FC Komu   2-11
17.2.   Botniahalli   FC Komu   Solf IF   6-6
6.3.   Botniahalli   FC Komu   BK-48   0-4
13.3.   Botniahalli   FC Komu   I-JBK   3-2
23.3.   Botniahalli   BK-48   FC Komu   7-4
30.5.   Sulvan kenttä   Solf IF   FC Komu YJ   6-8
3.6.   Ulkotekonurmi 1, Botniahalli   FC Komu YJ   FC Kuffen   

 

Wasa Football Cup

Datum   Plan   Hem   Mot   Res.
5.7.  11:15   MTV 6    Ylöjarven Ilves   FC Komu   13-0
5.7.  16:30   MTV 1   FC Komu   Tervarit-j 10 Musta   1-7
6.7.   9:00   MTV 9b   Luja Sininen   FC Komu   7-0
6.7.  12:00   MTV 5   FC Komu   VPS-j 2   0-8
7.7.  10:30   MTV 1   FC Komu   FC Kiisto   0-0
7.7.  12:45   MTV 8a   IJBK   FC Komu   0-0

 

 

 

 

 

https://www.wasafootballcup.com/2019/result/team/22436817/matches

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Pitchero innehåller t.ex. media.